Monitoring paliwa w firmie

systemy identyfikacji kierowców

Monitoring paliwa w firmie – ile możesz zaoszczędzić?

Ogromna liczba firm transportowych decyduje się na zaawansowany system monitoringu GPS. Zdaniem wielu przedsiębiorców, już po kilku miesiącach korzystania z tego rozwiązania można zauważyć wymierne korzyści w postaci niższych kosztów pracy. W jaki sposób możemy wykorzystać monitoring paliwa w firmie oraz ile możemy w ten sposób zaoszczędzić?

W jaki sposób funkcjonuje
monitoring GPS?

monitoring paliwa w firmiePojazdy wchodzące w skład floty firmowej są wyposażane w niewielki nadajnik, który na bieżąco dostarcza informacji o położeniu samochodu. Dane te trafiają do systemu odpowiedzialnego za złożone analizy związane z czasem przejazdu, a także zużyciem paliwa.

Głównym celem systemu jest optymalizacja kosztów pracy. System informuje o utrudnieniach na drodze, doradza inne trasy w oparciu o systemy nawigacji, a także szacuje czas dojazdu na miejsce. Firmy transportowe wykorzystują monitoring samochodu do budowania sieci najlepszych połączeń, na których notowane jest niższe spalanie paliwa, a także optymalny czas dojazdu na miejsce.

Czy lokalizacja GPS do samochodu
to droga inwestycja?

Do naszej dyspozycji pozostają bardzo nowoczesne urządzenia, które nie wymagają dużych nakładów finansowych. Koszt niewielkiego nadajnika mieści się w przedziale 70 – 200 złotych w zależności od marki i modelu. Zakupione urządzenia są sprzężone z systemem dedykowanym naszej firmie. Możesz na bieżąco wykorzystać monitorowanie floty pojazdów i sprawdzać wyniki z poziomu aplikacji mobilnej lub komputera osobistego. Taka inwestycja bardzo szybko zwróci się w ramach obniżki kosztów pracy.

Ile może zaoszczędzić
duża firma transportowa?

Trzeba przyznać, że nowoczesna lokalizacja GPS do samochodu pozwala na uzyskanie imponujących wyników. Na dłuższych trasach, zużycie paliwa można ograniczyć nawet o kilkanaście litrów w przypadku samochodów ciężarowych. Duże firmy transportowe poprzez optymalizację trasy pod kątem czasu przejazdu oraz zużycia paliwa oszczędzają nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Monitowanie floty pojazdów przynosi zatem wymierne efekty i warto zdecydować się na takie rozwiązanie, niezależnie od tego, jak wiele samochodów liczy nasza flota firmowa.