Lokalizator GPS

Lokalizator GPS Online Kraków

Lokalizator GPS – Jaki wybrać?

Zarządzanie flotą pojazdów jeszcze nigdy nie było tak wygodne. Dziś systemy monitorowania pojazdów oraz prawidłowo dobrany lokalizator samochodowy umożliwiają nie tylko śledzenie pojazdów, ale także uzyskiwanie wielu innych bardzo ważnych informacji jak chociażby monitorowanie zużycia paliwa. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem umów i abonamentów, czy wolisz jednorazowe wydatki, na rynku możesz znaleźć tani GPS do samochodu.

Dobrze zainstalowany lokalizator GPS w ramach systemu lokalizowania pojazdów daje możliwość stałego obserwowania co się dzieje z pojazdami floty. W każdej chwili i z każdego komputera, możesz wczytywać dane z systemu GPS. To ogromna wygoda, ale przede wszystkim możliwość trzymania ręki na pulsie. W każdym momencie, jeśli zobaczysz lub zostaniesz poinformowany o niepokojącym zdarzeniu alarmem będziesz mógł odpowiednio zareagować aby podjąć odpowiednią decyzję.

System lokalizacji GPS

lokalizator gpsLokalizator GPS, to urządzenie, które może zbierać informacje o zużyciu paliwa, o obrotach silnika, prędkości jazdy, postojach kierowców. Dzięki niemu i odpowiednio przygotowanym raportom dowiesz się o każdym nadużyciu do jakiego dochodzi w związku z korzystaniem z aut firmy. W ten sposób wykryjesz powody zbyt wysokich i niepotrzebnych kosztów.

Być może, kierowca ma nieekonomiczny styl jazdy, a za kierownicą Tira czuje się jak król jezdni? Może dochodzi do kradzieży paliwa? Być może pracownicy wydłużają czas postojów, a skracają czas jazdy? Jeśli dotrzesz do przyczyn, możesz zadziałać. Oszczędności jakie przynosi korzystanie z systemów lokalizacji GPS mogą wynosić nawet 20/30%. Te pieniądze na pewno można spożytkować w lepszy sposób.

Zarządzanie flotą to także wyznaczanie tras, planowanie postojów, szacowanie kosztów paliwa. Wszystko to można optymalizować, wyciągając wnioski z historii tras przejechanych i zużycia paliwa. Właśnie system monitoringu GPS umożliwia tworzenie raportów i analiz, które temu celowi służą. Ponadto, ułatwiają analizowanie sposobu jazdy kierowców i wyliczanie im czasu pracy. Zaletą jest też to, że miesięczny abonament korzystania z systemu GPS, to koszt zaczynający się już od kilkunastu złotych. Dlatego naprawdę warto rozważyć zastosowanie takiego rozwiązania w swojej firmie.