Lokalizacja GPS

lokalizacja gps

Lokalizacja GPS floty pojazdów

lokalizacja gpsLokalizacja GPS to podstawa wszystkich współczesnych firm transportowych. Mając więcej niż kilka pojazdów i naczep, trzeba liczyć się z koniecznością jak najbardziej ergonomicznego wykorzystania tras i przestrzeni ładunkowej. Pełne wykorzystanie zaś tych elementów umożliwia tak naprawdę w tym momencie tylko monitoring pojazdu. Śledzenie trasy i posiadanie na bieżąco aktualnych wiadomości o miejscu przebywania pojazdu lub naczepy jest kluczowe dla pełnego wykorzystania potencjału firmy. Dysponując taką wiedzą zdobytą poprzez lokalizatory gps oraz mając dostęp do giełd transportowych pracownicy przedsiębiorstwa transportowego mogą tak dopasować trasy przejazdu, aby były one jak najbardziej wydajne przy jak najmniejszym wykorzystaniu dodatkowych kilometrów.

Monitoring pojazdu jest ułatwieniem dla spedytorów, ale nie jest to jedyna zaleta tego systemu. Dzięki jej wskazaniom można także znacząco poprawić bezpieczeństwo ładunku, pojazdów i samych kierowców. Nadajnik gps umożliwia dokładne prześledzenie stylu jazdy kierowcy zalogowanego do cyfrowego tachografu. Pozwala to nakładać pełną odpowiedzialność za popełnione wykroczenia bezpośrednio na kierowcę za nie odpowiedzialnego. Jednocześnie jednak śledzenie gps umożliwia swego rodzaju samokontrolę kierowców, którzy wiedząc o tym, że wszystkie ich działania są rejestrowane dużo chętniej i częściej dostosowują się do przepisów ale też wdrażają w życie zasady Eco drivingu.

Systemy identyfikacji kierowców

Lokalizacja pojazdów pozwala także dbać o bezpieczeństwo idące z zewnątrz czyli stanowi zabezpieczenie w razie kradzieży samochodu bądź naczepy. Umieszczając nadajnik w mało dostępnym miejscu minimalizuje się możliwość ściągnięcia go przez złodziei. Co za tym idzie prostą i skuteczną akcję policji, która może otrzymywać precyzyjne namiary na miejsce postoju skradzionego pojazdu.

Lokalizacja gps opinie zbiera jak najlepsze zarówno wśród użytkowników komercyjnych, takich jak właściciele przedsiębiorstw transportowych bądź właścicieli dużych flot samochodowych. Jednocześnie pojawiają się pozytywne opinie od osób prywatnych, którzy wykorzystują namierzanie gps instalując nadajniki na samochodach osobowych.